Prawo cywilne

Prawo cywilne

Prawo cywilne to zespół norm prawnych, które w bardzo istotny sposób wpływają na codzienne życie każdego z nas. Regulują one bowiem stosunki prawne pomiędzy samodzielnymi podmiotami prawa prywatnego, czyli osobami fizycznymi oraz prawnymi.

Zobacz więcej
Prawo cywilne

Kancelaria radcy prawnego – Warszawa, Lublin

Prawo cywilne warszawa

Nasza kancelaria, działająca głównie na terenie Warszawy i Lublina, świadczy usługi w zakresie wszystkich zagadnień prawa cywilnego. Nasi prawnicy pozostają do dyspozycji osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców oferując:

  • porady prawne,
  • przygotowywanie, negocjowanie, a także analizę istniejących umów,
  • kompleksowe prowadzenie spraw sądowych.

Zasiedzenie nieruchomości – Warszawa, Lublin – kancelaria radcy prawnego

W sposób szczególny nasza kancelaria, na terenie Warszawy, Lublina, ale także i całej Polski, zajmuje się wsparciem w sprawach z zakresu zasiedzenia.

Zasiedzenie to jeden ze sposobów nabycia prawa własności rzeczy. Związane jest ono nierozerwalnie z upływem czasu oraz posiadaniem samoistnym. Pierwszą przesłanką zasiedzenia jest posiadanie samoistne, o którym mówimy, gdy osoba włada rzeczą jak jej właściciel.

W przypadku zasiedzenia nieruchomości okres posiadania samoistnego, który musi upłynąć, by nabyć prawo własności w ten sposób, jest różny w zależności od tego, czy mamy do czynienia z dobrą, czy ze złą wolą posiadacza. Jeśli zaś chodzi o zasiedzenie rzeczy ruchomych, nie ma tutaj mowy o posiadaniu w złej wierze.

Prawo cywilne

Co istotne, do zasiedzenia dochodzi z mocy prawa. Jednak, aby dopełnić formalności związanych z nabyciem prawa własności, należy podjąć stosowane kroki prawne.

Jeśli chcesz wszcząć postępowanie sądowe lub posiadasz inny problem związany z instytucją zasiedzenia – skontaktuj się z naszą kancelarią. Na terenie Warszawy, Lublina i całej Polski udzielimy ci wyczerpujących wyjaśnień i przeprowadzimy przez postępowanie przed właściwym sądem.

prawo cywilne warszawa

Prawo spadkowe – Warszawa, Lublin – kancelaria radcy prawnego

Prawo spadkowe reguluje przejście majątkowych praw i obowiązków po śmierci ich właściciela. Nasza kancelaria świadczy zaś kompleksowe usługi z zakresu prawa spadkowego klientom z Warszawy, Lublina, a także całej Polski. W ramach prowadzonych działań:

  • udzielamy porad jak sporządzić testament,
  • reprezentujemy w sprawach o zachowek,
  • reprezentujemy w sprawach o stwierdzenie nabyciu spadku.

Nasi prawnicy są do państwa dyspozycji w tych niezwykle delikatnych sprawach i udzielą kompleksowej pomocy w przypadku dziedziczenia ustawowego, jak i z testamentu.

Zobacz co o nas piszą

Zobacz też:

Prawo administracyjne

Prawo Kontraktowe